Chemické peelingy Mesosystem

Chemické peelingy

Inovační řešení v péči o pleť. Peelingy jsou určené pro hloubkovou obnovu a silnému omlazení pleti, ke zlepšení aknózní a mastné pleti, odstranění hrubé pokožky, zjemnění vrásek a odstranění pigmentových skrn. Princip chemic.peelingů spočívá v tom, že rozrušují vazby mezi korneocyty rohové vrstvy pokožky a učínně je odstraňuje, dále působí na fibroblasty-receptory a tím stimuluje tvorbu kolagenu a protoeglykanů v pokožce a navíc zvyšuje její hydrataci. Volba  typu a koncentrace peelingu záleží na aktuálním stavu pokožky a na typu problematiky pleti. Toto ošetření je vhodné pro všecny věkové kategorie, u aknózní pleti je možné aplikovat již od 12let. Chemické peelingy je vhodné používat v zimním období, ošetření lze opakovat nejdříve po 21dnech, dle typu a diagnózy pleti je možné ošetření provézt 4x až 5x za rok.

 Při aplikaci chemického peelingu nelze provádět žádné jiné běžné ošetření pleti a to ani depilaci či barvení obočí, 5 až 7dní po chemickém peelingu není vhodné: pobývat v zakouřeném a prašném prostředí, návštěva bazénu a saunování, v žádném případě chodit do solária !!

Po aplikaci chemického peelingu se doporučuje provést běžné ošetření pleti po 7dnech od povedení chemického peelingu. 

Samotné ošetření chemic.peelingem trvá asi 45min a těsně po provedení ošetření může být mírně zčervenalá, zrůžovělá a budete cítit jemné pnutí nebo nepatrné svědění- tento stav by měl do 24hodin odeznít. Po 2-5 dnech od procedury můžete pozorovat mírné šupinatění pleti, je to naprosto přirozený jev, kdy se pokožka zbavuje staré zrohovatělé vrstvy. Lze se zcela běžně věnovat obvyklým pracovním činnostem, pleť můžete ošetřovat silným hydratačním krémem a bežně používaným make-upem.

Přípravky firmy Mesosystém jsou: kyselina glykolová 30% (výrazné vrásky,fotostárnutí pleti,kožní skvrny, jizvy,akné) 

                                                 kyselina mléčná 35%, 45% (drobné vrásky,fotostárnutí pleti,tvorba kolagenu a elastinu)

                                                 kyselina mandlová 35%, 45% (fotostárnutí pleti,hyperpigmentace,zvyšuje hydrataci)

                                                 kyselina salicilová 10%, 15%, 20% (zjemnění rohové vrstvy,jizvičky po akné,redukuje tvorbu mazu)